Priz Tesisatı

Elektrik enerjisi ile çalışan cihazların alması gereken güç priz sayesinde karşılanır. Evlerde, ofislerde ve büyük cihazların çalışmasında priz tesisatı oldukça önemlidir. Bununla birlikte Ümraniye priz tesisatı yönetmeliğe uygun olarak yapılması gerekmektedir. Prizlere fabrika, açık alan, bodrum katları ve gemiler gibi birçok alanda ihtiyaç duyulur. Alan konusu genişlendikçe de buna göre bir hizmet verilir. Bu kapsamda da her alana göre farklı priz çeşitleri sunulur. Bununla birlikte priz çeşitleri alandaki duruma göre tercih edildiğinde çok daha sağlıklı sonuçlar elde edilir.

Elektrik şebekesini sağlamak için prize ihtiyaç vardır. Bununla birlikte elektrik şebekesini sağlarken priz çeşitlerine göre yapılması gerekmektedir. Priz tesisatı söz konusu olunca da mutlaka alanın durumuna göre hareket edilmesi gerekiyor. Bu kapsamda priz tesisatı yaptırılmak istenen alana göre 3 çeşit sunulur. Bu priz çeşitleri sıva altı, sıva üstü ve nemli yer priz çeşidi olmaktadır.


Priz Tesisatı Hizmeti 0532 247 97 98

Ümraniyede Priz tesisatı hizmeti söz konusu olduğunda karşımıza geniş kapsamlı bir hizmet alanı çıkar. Bu durum priz tesisatlarının geniş kapsamlı ürün yelpazesinden oluşmasından kaynaklanmaktadır. Budan dolayı prizlerin sıva altı ya da sıva üstü uygulamalarının yapıldığını da ifade edebiliriz. Sıva altı prizde nemli yer tesisatı yapılmadan önce ana panonun nereye montaj edileceği önemlidir. Elektrik enerjisinin bağlanacağı yer yanmaz özellikli PVC’den oluşur. En çok topraklı model tercih edilir.

Sıva üstü priz çeşidin de ise tıpkı sıva altı prizde olduğu gibi yanmaz özellikli malzemeden üretilir. Fakat dekoratif ve kullanım alanı daha çok olduğu için yerini nemli yer prize bırakmıştır. Son olarak nemli yer priz çeşidinde ise toz, nem, gaz ve yanıcı gazlara karşı koruyucu sağlanır. Bu priz çeşidi oldukça uzun ömürlüdür.

Her alanda olduğu gibi priz tesisatı da mutlaka alanında uzman kişiler tarafında yapılmalıdır. Bu sayede ortaya çok daha donanımlı bir iş çıkacaktır. Böylelikle yapılmış olan priz tesisatı ömürlük bir kullanım sağlayacaktır. Alanında uzman ustalarımız ve kullandığımız malzemelerin dayanıklı olması ile sizlere kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Herhangi bir kısa devre veya acil müdahale durumlarında da alanında uzman elektrikçi ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.