Aydınlatma Sistemleri

Ümraniye Aydınlatma sistemleri hızlı ve estetik bir kullanım için ışığın bilinçli kullanılmasıdır. Bu kapsamda aydınlatma sistemleri yapay ışık kavramları dışında gün ışığının kullanımını da içerir. Böylelikle doğru yapılan aydınlatma teknikleri ile elektrik enerjisinden de tasarruf yapılır. Bununla birlikte aydınlatmanın estetik kazandırılması ile kişiler çok daha kaliteli bir ortamda bulunur.

Aydınlatma sistemleri mimari yapıyla ortaya çıkarken elektrikçilerin uzman işçiliği ile çok daha kaliteli sonuçlar vermektedir. Yaşam alanlarının etkili bir düzeyde aydınlatılması için mutlaka profesyonel bir hizmet almak şarttır. Bu durumun bilincinde olan firmamız her zaman etkili bir düzeyde aydınlatma sistemlerini uygulamak konusunda iddialı bir konumunda yer alır!


Aydınlatma Çeşitleri 0532 247 97 98

Aydınlatma çeşitleri birden fazla alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle mimari yapıların yanı sıra müşterilerinde istek ve arzularına göre de şekillenmektedir. Bu kapsamda aydınlatma sistemleri çeşit olarak üçe ayrılmaktadır. Bunlardan ilki doğal aydınlatma olup gün ışığının tamamından yararlanılmasıdır. Doğal aydınlatma sayesinde yapay ışık kullanımı azalırken enerji tasarrufu da yapılır. İkincisi ise yapay aydınlatmadır.

Yapay aydınlatma da lambalar ve armatürler olup doğal aydınlatma olmadığı zaman kullanılır. Tamamen ışığı elde etmek için kullanılmaktadır. Sonuncusu ise karma aydınlatma olup doğal ve yapay aydınlatmanın karmaşığı olarak ortaya çıkar. Tavan ve duvar yansıması olarak da örnek verilebilir. Aydınlatma çeşitleri bu kapsamda olup kullanılan alanlara göre farklar yaratmaktadır.


Aydınlatma Yöntemleri 0532 247 97 98

Aydınlatma çeşitleri kullanılan alana göre yönetilen bir durumdur. Çoğunlukla mimari etki ile ortaya çıksa bile bu hizmette uzman bir elektrikçi önemlidir. Bu kapsamda aydınlatma sistemleri yöntem olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilk iç aydınlatma olup ev, iş ve restoran gibi yerlerde olmaktadır. Alan boyunca tek tip aydınlatma sunar. İkincisi ise dış aydınlatma olup sokak, bahçe ve park gibi alanlarda kullanılır.

Aydınlatma seçenekleri mutlaka insan odaklı olarak buna göre yapılmalıdır. Buna bağlı olarak alanında uzman elektrikçilerin vermiş olduğu hizmetler ile doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle aydınlatma çalışmalarında buna göre bir işçilik gerekmektedir. Bu kapsamda elektrik işlemlerinin parçası olan aydınlatma sistemlerinde de uzman elektrikçi ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.